Nasze obiekty

Expo - Łódź Sp. z o.o. zarządza dwoma obiektami targowymi w centrum Łodzi:

  • Hala Expo - Łódź, przy al. Politechniki 4
  • Hala Expo, przy ul. Stefanowskiego 30 

 

Hala Expo - Łódź (al. Politechniki 4), to wielofunkcyjne centrum konferencyjno-wystawiennicze usytuowane w centrum miasta, które oferuje szerokie możliwości organizowania imprez takich jak targi, wystawy, kongresy i konferencje. Hala Expo-Łódź jest przystosowana także do realizacji pokazów mody i nagrań telewizyjnych. Na ponad 13000 m² powierzchni obiektu składa się 5700  powierzchni wystawienniczej, 800  foyer głównego, 400 m² foyer na piętrze, 1000 powierzchni konferencyjnej, a także zaplecze gastronomiczne i parking.

Pobierz plan Hali Expo - Łódź (al. Politechniki 4)

 

Powierzchnia konferencyjna 

Hala Expo - Łódź dysponuje w pełni wyposażoną aulą dla 459 osób i 4 salami konferencyjnymi o powierzchni 100 m² każda. Dzięki systemowi mobilnych i dźwiękoszczelnych ścian, sale można połączyć w jedną przestrzeń konferencyjną o łącznej powierzchni 440 m², która może przyjąć do pół tysiąca osób. Sale konferencyjne wyposażone są w rzutniki, system nagłośnieniowy, mikrofony bezprzewodowe i system klimatyzacji.


 

 Powierzchnia wystawiennicza

Przestronna powierzchnia wystawiennicza o długości ponad 120 m, szerokości 48 m i 10m wysokości użytkowej zapewnia niemal nieograniczone możliwości aranżacji dla imprez targowych i wystaw. Dodatkowym atutem hali wystawienniczej jest system mobilnych i dźwiękoszczelnych ścian wewnętrznych, zapewniających kilka układów jej podziału na dwie lub trzy mniejsze, autonomiczne sale. Cała powierzchnia wystawiennicza pozbawiona jest wewnętrznych słupów konstrukcyjnych, co umożliwia praktycznie dowolną aranżację wg potrzeb organizatorów.

Hala A - 1450 m2 / Hala B - 1400 m2 / Hala C - 1400 m2 / Hala D - 1450 m2 / Hala A + B + C + D - 5700 m2

 

Dodatkowe informacje

Hala Expo - Łódź posiada parking na ponad 200 samochodów osobowych z miejscami dla osób niepełnosprawnych oraz stanowiskami dla autokarów. Zaplecze gastronomiczne obiektu to restauracja zlokalizowana w jego północno-zachodniej części. Dla wystawców, którzy chcieliby dostarczyć elementy konstrukcyjne i materiały ekspozycyjne na piętro, przygotowano specjalną, dużą windę, do której można wjechać samochodem. W Hali Expo -Łódź znajduje się sieć 25 monitorów LCD: w foyer, przy wejściach na płytę ekspozycyjną, przy salach konferencyjnych oraz przy auli. Prezentowane na nich informacje oraz reklamy są doskonale widoczne dla wszystkich zwiedzających targi i uczestników konferencji. Nowa Hala Expo posiada VIP room, press room, najnowocześniejszą infrastrukturę komunikacji elektronicznej, dobrą akustykę i wydajny system klimatyzacji.

 

Hala EXPO (ul. Stefanowskiego 30) oferuje ponad 3000 m2 powierzchni wystawienniczej wyposażonej we wszystkie niezbędne media. Halę Expo można zaaranżować w dowolny sposób wg potrzeb organizatorów imprez takich jak: targi, kiermasze, kongresy, pokazy mody, koncerty, bankiety, imprezy firmowe, spotkania integracyjne, itp. Hala Expo posiada ogrodzony teren zewnętrzny o powierzchni 3000 m2.

 Pobierz plan Hali EXPO (Stefanowskiego 30)

vTargi

Expo - Łódź Sp. z o.o.oferuje wystawcom możliwość skorzystania z dodatkowej usługi pod nazwą "v-Targi". Dzięki vT użytkownicy otrzymują możliwość skorzystania z serwisu web, dedykowanego konkretnym imprezom oraz z platformy wirtualnej zapewniającej dostęp do szeregu usług związanych z organizacją i promocją imprez targowych. Hala Expo - Łódź jako pierwszy obiekt targowo-konferencyjny w Polsce oferuje takie innowacyjne rozwiązanie biznesowe. vT to znacznie więcej niż wirtualny spacer. Cały obiekt został zwizualizowany i zaprezentowany w sieci. Dzięki temu, odbywające się w Hali Expo - Łódź targi stacjonarne są dostępne online. Klienci odwiedzający internetowe targi mogą zapoznać się z informacjami o imprezie, poznać zasady i regulamin wejścia, skontaktować się z Biurem Organizacyjnym wydarzenia, zobaczyć plan hali oraz zapoznać się z listą wystawców, czy przejrzeć materiały informacyjne na wirtualnych stoiskach targowych. Hala Expo - Łódź jako pierwszy obiekt targowy w Polsce oferuje również możliwość skontaktowania się z wystawcami za pomocą wideo-konferencji oraz pracy na wspólnym dokumencie w czasie rzeczywistym.

 

Eco-solutions

Naszym celem jest połączenie bezpieczeństwa, komfortu i racjonalnego zarządzania energią. W obiekcie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu ekologii. Dzięki energii czerpanej z wnętrza ziemi, Hala Expo - Łódź chłodzona i ogrzewana jest niezależnie od miejskich źródeł ciepła. Zlokalizowane na dachu budynku panele słoneczne wspomagają proces ogrzewania wody. W obiekcie zastosowany został system naturalnego oświetlenia, pozwalający na zaoszczędzenie energii.